Одобрена три нова пројекта из програма ИДЕЈЕ

У оквиру програма ИДЕЈЕ Фонда за науку Републике Србије одобрена су за финансирање три пројекта нашег Института.  Институт је руководилац на два  пројекта, а учесник на трећем пројекту.

Пројекти на којима је ИМСИ руководилац су

1. Evaluation of the Microplastic in the Soils of Serbia (EMIPLAST – SoS), руководилац др Слободан Крњајић, а учесници из ИМСИ  су др Жаклина Марјановић и др Весела Радовић.
  2. Silicon for Crops in the 21st Century (Si4Crop21), руководилац  др Љиљана Костић-Крављанац, а учесници из ИМСИ  су  др Јелена Павловић, др Предраг Боснић, др Игор Костић, др Владимир Јовановић, Тијана Дубљанин и Маја Траиловић.

Пројекат на коме је ИМСИ учесник је

1. Control and manipulation of light in complex photonic systems (CompsLight), на коме је учесник из ИМСИ  др Дејан Тимотијевић.